נעים להכיר

נעים להכיר

היי אני שי גולוב, בעל ניסיון עשיר של כ-15 שנים בהובלת קמפיינים מסוגים שונים, תוך התמחות בניצחון קמפיינים מבוססי פעילות שטח בשילוב פעילות תקשורתית  ויחסי ממשל.
בשנים האחרונות עשיתי פניית פרסה בחזרה לעשייה הפוליטית, בעיקר לזו המתרחשת מאחורי הקלעים. למה פניית פרסה? שהכרתי את אשתי אי שם בתחילת העשור  אמרתי לה שאני סיימתי עם הקמפיינים הפוליטיים, כי הם תובעניים, דורשים המון זמן, המון משאבים מהחיים הפרטיים, לפעמים פוגעים בבריאות, זוללים שעות שינה וגם כי במרבית הפעמים ניכשלים וזאת לא חוויה נעימה בלשון המעטה.
אז מה קרה? ערב אחד ישבנו בבית ושמענו שהקדימו את הבחירות הכלליות (שהתקיימו  בתחילת ב-2013). אמרתי לאשתי "סופסוף יש מערכת בחירות שאני לא אהיה מעורב בה, ואצפה בה מהצד, זה יהיה מעניין".
כעבור לא יותר מחצי שעה קיבלתי טלפון מיובל, חבר טוב שהיה אחראי על תחום הסטודנטים במפלגת התנועה הירוקה, בזמן שהייתי מנכ"ל המפלגה ומנהל המטה. הוא סיפר לי שהוא פעיל של סתיו שפיר, והוא המליץ לה בחום לעבוד איתי לקראת הפרימריס של מפלגת העבודה.
באותו הרגע הרגשתי איך הניצוץ הזה של קמפיינים, של פעילות ציבורית פוליטית שב ומתעורר לחיים. הזכרונות מעשרות קמפיינים עלו והבזיקו שוב מול עיני. יצאתי (שוב(למסע מרתק, שהתחיל בהצלחה עם סתיו שפיר בפרימריס של מפלגה העבודה, המשיך לקמפיינים מרתקים בבחירות המקומיות, ועכשיו ממשיך למקומות חדשים שמיד אספר לכם עליהם. (בבחירות הכלליות של אותה שנה לא עבדתי באף מפלגה, אלא לקחתי פסק זמן ללמוד אבאהות).
שהסתיימו הבחירות יצאתי לסבב פגישות עם אנשים רבים שמעורבים בצורות שונות בעשיה הציבורית פוליטית, בגלל  סיבה אחת ויחידה. פגשתי אנשים מצויינים שבאמת ובתמים רוצים לפעול ולשנות לטובת כולנו, אבל אין להם עם מי להתייעץ ואין להם מקורות לכלים להצלחה מקצועית, שהיא ההצלחה של כולנו.
מסבב הפגישות הזה הבנתי שיש צורך אמיתי בשטח שמישהו מקצועי שראה קמפיינים מצליחים ונכשלים, יעבד את המסקנות על כל אותם מקרים ויעביר אותם לכל העוסקים במלאכה הציבורית פוליטית. החלטתי לעשות משהו שלא קיים בפוליטיקה הישראלי – לכן כתבתי את המדריך הראשון בעברית בנושא של בניית נוכחות פוליטית, כדי להנגיש את המידע הזה, שכל כך חסר היום על קמפיינים ציבוריים פוליטיים בישראל. מידע שפשוט לא קיים בעברית. המדריך הזה היה יריית פתיחה של פרוייקט רחב יותר שהמטרה שלו היא לשפר את הידע והיכולות המקצועיות של הפעילים בזירה הציבורית פוליטית בישראל והפוליטיקאים. השלב השני הגיע לקראת הבחירות המקומיות בבחירות המקומיות בסוף 2013 שכללו הוצאה של מדריך נוסף בשם "10 העקרונות בדרך להצלחה בבחירות מקומיות", וניהול הקמפיינים מוניציפלים מוצלחים של "כיכר העיר-עוז" ברחובות שקיבלו את התיק לפיתוח בר קיימא ו"הירוקים ברמת גן" שהחזיקו בתפקיד סגן ראש העיר.

ואם אתם מחפשים את הפרוייקטים שעבדתי בהם –
מגוון לקוחותיי נע בין לקוחות פוליטים כמו הקמפיין של סתיו שפיר בבחירות המקדימות במפלגת העבודה ב- 2012 , והיותי מייסד, מנכ"ל ומנהל המטה של מפלגת התנועה הירוקה בבחירות הכלליות ב-2008 דרך קמפיינים של חברה אזרחית  כמו ניהול פרוייקט השטח של "חיים וסביבה" ארגון הגג של ארגוני הסביבה, מתן ייעוץ תקשורתי לעמותות רבות  בינהן –
מבוי סתום  למען נשים מסורבות גט, קרן היינריך בלתחבורה היום ומחרהחברה להגנת הטבעהמרכז לקיימות מקומיתהגלובוס הירוק,המרכז הרעיוני חינוכי – קרן ברל כצנלסון  ועוד. לצד ייעוץ ניו מדיה  למכללה החברתית כלכלית  וכלה בתחילת דרכי כדובר ואחר כך כמנכ"למגמה ירוקה – ארגון סטודנטים מתנדבים בפריסה ארצית, אשר במסגרתו בו התמקצעתי בהפעלת שטו תוך כדי ניצחונות במאבקי סביבה רבים. כל אלו כללו הפעלה מסיבית של מערכות מתנדבים, בניית תוכנית עבודה תקשורתית ומפה שיווקית מבוססת קהלי יעד, כתיבת ועריכת טקסטים שיווקים, ניהול קשר עם תקשורת וייזום מאות אייטמים תקשורתיים וכמובן בניית תוכנית פעילות אסטרטגית אפקטיבית לכל קמפיין ועוד.